Fotele biurowe dla otyłych – co warto wybrać?

Fotele biurowe dla otyłych – co warto wybrać?

Większość foteli biurowych dostępnych w sprzedaży nie nadaje się dla osób otyłych. Nie tylko są za wąskie, to jeszcze mają za niską nośność. W takim przypadku konieczne jest odpowiednie krzesło biurowe dla otyłych, którego konstrukcja będzie odpowiednio wyprofilowana i wzmocniona.

Otyłe osoby mają często dużo trudności z doborem właściwych foteli biurowych. Właśnie dlatego coraz więcej produktów wyposażenia biurowego ma w swoim asortymencie także specjalne fotel dla osób o większej tuszy. Warto pamiętać również o tym, że pracodawca ma obowiązek zakupienia odpowiedniego wyposażenia dla pracownika – także wtedy, gdy ma on inną sylwetkę niż pozostali pracownicy. Wówczas również ważne jest wybranie właściwego krzesła biurowego.

Jak wybrać odpowiedni fotel biurowy dla osoby otyłej?

Specjalnie z myślą o osobach otyłych projektuje się krzesła biurowe o wytrzymałości 150 kg. To specjalne fotele, których konstrukcja pozwala na używanie przez osoby mające nawet do 150 kg wagi.

Warto wskazać, że w przypadku standardowych krzeseł biurowych limit wagi najczęściej dotyczy od około 110 do 120 kg, dlatego też nie są one wskazane do stosowania przez osoby otyłe. Istnieje wtedy ryzyko, że krzesło ulegnie uszkodzeniu, co może prowadzić do poważnych wypadków.

W porównaniu do innych modeli takie krzesło biurowe dla otyłych również charakteryzuje się nieco inną konstrukcją siedziska i oparcia. Są one szersze, aby odpowiadać sylwetce użytkownika.

Aby zapewniać właściwy komfort pracy, krzesło powinno być także odpowiednio skonstruowane – wycięcie w rejonie kręgosłupa, regulowane podłokietniki, możliwość płynnego ustawienia wysokości siedziska.

Gdzie można kupić krzesło biurowe dla otyłych?

Aktualnie krzesło biurowe dla otyłych można kupić w coraz większej liczbie sklepów. Najszerszy wybór różnych produktów można znaleźć w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą wyposażenia biurowego. Oferują one największy asortyment modeli od różnych producentów, dlatego można łatwo dostosować ich krzesła do swoich potrzeb.

Warto także wskazać, że fotele dla osób otyłych, także fotele o wytrzymałości do 150 kg, można kupować obecnie w internecie. To wygodne rozwiązanie, ponieważ krzesło będzie wtedy dostarczone bezpośrednio pod wyznaczony adres. Nie trzeba zatem udawać się samemu do sklepu. Wybrane sklepy zapewniają swoim klientom darmowe zwroty, dlatego wtedy, gdy krzesło jednak nie będzie pasować, można odesłać je bez opłat.

Comments are closed.