Jak wybrać najlepsze meble biurowe?

Jak wybrać najlepsze meble biurowe?

Twoje biuro to twoja świątynia. To tutaj zapadają najważniejsze decyzje biznesowe, to w tym miejscu spotykasz się z klientami i podpisujesz kontrakty, dzięki którym firma może się prężnie rozwijać. Dobre meble biurowe sprawiają, że twoja praca jest bardziej wydajna, a jednocześnie budujesz wizerunek profesjonalnej i nowoczesnej marki. W tym poradniku przeanalizujemy wszystkie punkty, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie mebli do biura.

Meble do biura, czyli co dokładnie?

To, jakie meble biurowe powinieneś kupić, zależy od rodzaju działalności i przeznaczenia biura. Zakładając, że prowadzisz firmę jednoosobową, a biuro jest po prostu miejscem pracy, w którym nie przyjmujesz klientów, postaw na wygodę. Powinieneś zadbać o fotel biurowy odciążający twój kręgosłup podczas siedzenia, biurko z regulowaną wysokością oraz szafę na dokumenty. To w zasadzie wszystko.

Jeżeli oprócz miejsca pracy biuro służy do przyjmowania klientów, potrzebny będzie bardziej rozbudowany zestaw mebli biurowych. Ma sprawiać wrażenie miejsca przyjaznego osobom, z którymi robisz interesy. Zadbaj o sofę wykonaną z jakościowego materiału, przeszklone szafy w których będziesz mógł wystawić nagrody i certyfikaty, no i oczywiście stolik kawowy. Nie zaszkodzi również dopasowany do reszty mebli wieszak na odzież wierzchnią.

Meble łatwe w czyszczeniu

Spójrzmy prawdzie w oczy – w biurze nie ma czasu na sprzątanie. Trzeba jednak zachować czystość, więc meble biurowe powinny być przystosowane do szybkiego i łatwego czyszczenia. Unikaj foteli z materiałów wchłaniających wilgoć, zapomnij też o włochatych dywanach na podłodze. Wybieraj natomiast powierzchnie łatwościeralne, gdzie doprowadzenie biura do porządku zajmuje kilka minut. Świetnie sprawdzą się elementy szklane, które nie dość, że szybko się myje, to budują nowoczesny wystrój jak na prawdziwe centrum biznesowe przystało.

tanie meble do biuraW kwestii czyszczenia nie sposób wspomnieć o ważnej rzeczy, jaką są wymiary mebli biurowych. W gotowych sklepach bardzo często dostajesz produkty w konkretnych rozmiarach, które nie podlegają dyskusji. W praktyce oznacza to, że nie będą dopasowane do twojego biura, więc powstanie sporo wolnych przestrzeni, które kłują w oczy i tworzą niezagospodarowane miejsce sprzyjające powstawaniu niepotrzebnego bałaganu. Zdecydowanie lepiej wybrać meble biurowe na wymiar, gdzie firma samodzielnie dokona pomiarów pomieszczenia, a ty dostaniesz gotowy zestaw krzeseł, foteli, szaf, komód i stolików, które doskonale wpasują się w biuro.

Meble spójne z identyfikacją wizualną

Jeśli prowadzisz firmę, która ma przetrwać lata, zadbaj o spójną identyfikację wizualną. Klienci wchodząc do biura powinni widzieć meble w kolorze takim, jak twoje logo czy główne elementy strony internetowej. Dla niektórych może się to wydać nieistotnym szczegółem, ale jako ludzie odbieramy świat przede wszystkim przy pomocy wzroku i to, czy meble biurowe pasują do identyfikacji danej marki, na pewno zapadnie nam w pamięć. Spraw więc, by klienci poczuli się, że są we właściwym miejscu i robią interesy z właściwą osobą.

Zamawiając meble do biura nie będzie najmniejszego problemu z wybraniem pożądanego przez ciebie koloru. Fabryki doskonale rozumieją potrzeby przedsiębiorców i oferują szeroką paletę kolorów, z których na pewno łatwo dopasujesz barwę zbliżoną do tej, z którą utożsamiasz swoją markę. Oprócz barwy mebli będziesz mógł wybrać rodzaj drewna lub inne tworzywo, a nawet dodatkowe uszlachetnienia, by stworzyć jak najbardziej spersonalizowane meble.