Jaka podkładka pod krzesło obrotowe? Przegląd modeli

Jaka podkładka pod krzesło obrotowe? Przegląd modeli

Krzesło biurowe może spowodować uszkodzenie podłogi. Aby temu zapobiec, można dobrać odpowiednie podkładki albo dywaniki, które zmniejszą ryzyko jej porysowania i starcia. Co wybrać?

Wyposażone w obrotową podstawę krzesło biurowe, które używane jest każdego dnia, może zmniejszyć estetykę podłogi. Z czasem mogą zacząć pojawiać się na niej nieestetyczne rysy, a także wytarcie materiału, co często zdarza się w przypadku paneli podłogowych laminowanych. Jak zabezpieczyć podłogę przed zniszczeniem?

Mata ochronna z tworzywa

Obecnie wiele osób, aby zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniem, decyduje się na podkładki pod krzesła biurowe. To specjalny rodzaj maty z tworzywa, której celem jest zabezpieczenie podłogi przed kółkami.

W sprzedaży znajdują się różne rodzaje mat, dlatego można dopasować je pod kątem ich wyglądu, wymiarów, faktury do swoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej wybierany jest wykonany z przezroczystego tworzywa podkład pod krzesło obrotowe. Jednocześnie zapewnia on ochronę podłogi, ale dzięki transparentnej konstrukcji pokazuje znajdującą się pod nim podłogę. Maty tego typu mogą być również przyklejone do podłogi, aby zapobiegać ich przesuwaniu, na przykład butem, kółkiem krzesła.

Poza matami przezroczystymi dostępne są również modele z kolorowymi nadrukami, na przykład przypominającymi dekoracyjne kafelki, beton i z innymi efektownymi motywami. Można łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza.

Warto uważać na bardzo tanie podkłady, które są cienkie, mają mleczną barwę, dlatego nie są tak estetyczne. Szybko się niszczą, dlatego już po paru miesiącach trzeba wymienić je na nowe. Lepiej zapłacić nieco więcej, by otrzymać solidny produkt, który posłuży na dłuższy czas.

Ozdobny dywanik pod krzesło biurowe

Druga opcja to dywanik pod krzesło, który także dostępny jest w wielu wzorach do wyboru. Najlepiej sprawdzają się dywaniki o niskim włosiu albo dywaniki tkane na płasko. Zbyt wysokie włosie może wkręcać się w kółka krzesła, dlatego może spowodować jego zablokowanie.

Dywaniki pod krzesło biurowe są bardzo dobrą alternatywą dla mat z tworzywa. Wyglądają naturalnie, dlatego sprawdzą się jako dodatek do wielu aranżacji. Także mogą być dekoracyjnym elementem we wnętrzu. To powoduje, że są one również chętnie kupowane, aby zabezpieczyć podłogę przed porysowaniem.

Maty z tworzywa oraz dywaniki pod krzesła biurowe można zakupić obecnie również w sklepach internetowych.

Comments are closed.