Krzesła restauracyjne

Krzesła restauracyjne

W dużym sklepie meblowym nie może zabraknąć krzeseł wyprodukowanych z myślą o restauracjach i lokalach gastronomicznych. Ten rodzaj często jest pomijany, a przecież w każdej miejscowości można znaleźć miejsce, w którym krzesła restauracyjne są niezbędne. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie ci stanąć przed wyborem zakupu tego typu mebli, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Funkcja krzeseł restauracyjnych

W odróżnieniu do krzeseł biurowych, ten rodzaj mebli wyróżnia się funkcją estetyczną. Oczywiście, wygoda jest bardzo istotna, bo przecież każdy właściciel lokalu chce, by klienci czuli się tam komfortowo. Tyle tylko, że nie jest to aż tak istotne, jak w przypadku biura firmy, gdzie w jednym krześle trzeba spędzić wiele godzin. Nikt więc nie zamontuje nowoczesnego fotelu obrotowego w restauracji, bo będzie to wyglądać kuriozalnie.

Kluczowym elementem, który cechuje krzesła restauracyjne to duża ilość drewna. Jeśli restauracja ma wyglądać profesjonalnie, musi dysponować zestawem masywnych krzeseł wykonanych z jakościowego drewna. Taki naturalny materiał po prostu ładnie się prezentuje i tworzy przyjemną, rodzinną atmosferę. Aby jednak nie było to zbyt surowe, dodaje się miękkie poduszki lub obicia z tworzywa naturalnego, dzięki czemu krzesła stają się wygodne.

Wytrzymałe krzesła drewniane

krzesła restauracyjneKrzesła w kawiarniach nie mają łatwego bytu. O ile w biurze każdy pracownik raczej szanuje narzędzia, którymi dysponuje, o tyle w lokalach gastronomicznych klienci obchodzą się krzesłami w sposób bezwzględny. Dodajmy do tego codzienne sprzątanie i przemieszczenie krzeseł, a otrzymamy wysokie prawdopodobieństwo ich zniszczenia. Dlatego tak ważne jest, by krzesła restauracyjne były wytrzymałe.

Można to osiągnąć tylko przez zastosowanie wysokiej jakości, twardego drewna. Odpadają więc meble wykonane z drewna lipowego, ponieważ to wyjątkowo miękki surowiec. Najlepsze będą krzesła dębowe, choć i to za mało, by można było je nazwać wyjątkowymi. Dopilnujmy, by zamawiając krzesła do restauracji producent zabezpieczył je impregnatem i lakierem bezbarwnym. Dzięki temu szuranie i obijanie o ściany tak szybko nie zostawi śladów na powierzchni mebli.