Krzesło do biurka bez kółek. Kiedy się sprawdzi? Co wybrać?

Krzesło do biurka bez kółek. Kiedy się sprawdzi? Co wybrać?

Najczęściej jako krzesło biurkowe wybierane jest to obrotowe. W sprzedaży można także znaleźć modele wyposażone w nóżki. Kiedy warto zdecydować się na nieobrotowe krzesło biurowe? Jak wybrać to najlepsze?

Podstawa w krześle biurowym może być obrotowa i wyposażona w kółka – to najczęściej wybierany wariant. W sklepach oferujących wyposażenie do biur oraz innych zakładów pracy można również kupić krzesła wyposażone w nóżki. Są one również określane jako krzesła biurowe stacjonarne. Są to zarówno modele nieobrotowe, jak i obrotowe, które umożliwiają obrót wokół własnej osi?

Kiedy warto kupić krzesło do biurka bez kółek?

Krzesło bez kółek na pewno sprawdzi się na wielu stanowiskach pracy, a także w domu. Ze względu na brak kółek nie będzie można jednak łatwo przesuwać go po podłodze. Oznacza to, że krzesło stale będzie znajdowało się w tej samej pozycji, chyba że zostanie ono przesunięte, co jest trudniejsze niż w przypadku krzeseł z kółkami.

Krzesła bez kółek polecane są:

  • dla małych dzieci
  • dla osób wykonujących precyzyjne prace
  • do obiektów gastronomicznych, na przykład restauracji, kawiarni
  • do pomieszczeń konferencyjnych, szkoleniowych

Wobec tego mają one bardzo szerokie zastosowanie, gdy celem jest uzyskanie odpowiedniej stabilizacji. Brak kółek powoduje, że pozycja podczas siedzenia przy biurku jest trudniejsza w zmianie. Gdy krzesło dodatkowo jest nieobrotowe, w takim przypadku jest ono również dodatkowo stabilizowane. Może być ono też obrotowe, aby uzyskać dostęp do okolicznych półek, regałów, urządzeń.

Jak dobrać właściwe krzesło bez kółek?

Przy dobieraniu krzesła bez kółek warto pamiętać zasadach polecanych także przy doborze krzeseł z kółkami. Naczelnym celem jest takie dopasowanie krzesła, aby wyróżniało się ono odpowiednim podparciem dla kręgosłupa.

Dobre krzesło biurowe bez kółek powinno być wyposażone w profilowane oparcie dopasowane do kręgosłupa, siedzisko pasujące do wzrostu pod kątem jego głębokości, a także w podłokietniki. Pełna regulacja elementów pozwala na dopasowanie do użytkownika.

Zabezpiecz podłogę przed zarysowaniem

Przy przesuwaniu krzesła biurowego bez kółek po podłodze istnieje ryzyko jej porysowania. Właśnie dlatego zaleca się wtedy zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

Nóżki krzesła można zabezpieczyć za pomocą filcowych naklejek albo silikonowych nakładek, które redukują rysy. Także krzesło można umieścić na ochronnej podkładce z tworzywa sztucznego albo na dekoracyjnym dywaniku.

Comments are closed.