Nakładki na fotele biurowe poprawiające komfort. Co warto wybrać?

Nakładki na fotele biurowe poprawiające komfort. Co warto wybrać?

Chcesz korzystać ze swojego krzesła biurowego jeszcze wygodniej? Dokup do niego specjalną nakładkę, która będzie dopasowana do Twojej sylwetki. Co warto wybrać? Oto przegląd dostępnych w sprzedaży artykułów.

Nie trzeba od razu kupować nowego krzesła biurowego, gdy to obecnie używane nie jest w pełni komfortowe. W takim przypadku można wybrać jedną z dostępnych opcji, na przykład dokupić do niego pokrowiec na krzesło biurowe albo specjalne podpórki i poduszki. Asortyment jest spory, więc warto zapoznać się z dostępnymi obecnie produktami, by dopasować je do swoich potrzeb.

Nakładki siatkowe na oparcie biurka

Gdy krzesło biurowe nie ma wycięcia w rejonie kręgosłupa lędźwiowego, wtedy nie zapewnia ono odpowiedniego komfortu dla pleców. W rezultacie może prowadzić do pojawienia się problemów z kręgosłupem. W takim przypadku rozwiązaniem może być podpórka pod plecy wykonana z elastycznej siatki.

Podpórka jest bardzo prosta w używaniu. Składa się z ramy, na której naciągnięta jest siatka o specjalnym profilu. Może zawierać również dodatkowe wypustki masujące plecy. Z tyłu podpórki znajdują się gumki, które służą do założenia jej na oparcie krzesła. Montaż jest zatem prosty, szybki i bezinwazyjny.

Tapicerowana nakładka rehabilitacyjna

Inna propozycja to poduszka na krzesło biurowe o właściwościach rehabilitacyjnych. Tego typu artykuły wyróżniają się inną konstrukcją niż podkładki siatkowe.

Tego typu nakładka rehabilitacyjna składa się najczęściej z dwóch elementów, czyli z poduszki na siedzisko oraz z nakładki na oparcie. Wykonane są one z pikowanego w pasy materiału z wypełnieniem, aby odpowiadać pozycji kręgosłupa oraz miednicy. Dodatkowo poduszka ortopedyczna może być także regulowana, aby dopasować ją do konkretnego użytkownika.

Stosowanie nakładek rehabilitacyjnych pozwala na ustawienie kręgosłupa w prawidłowej pozycji, a także zmniejsza naciski na krążki międzykręgowe. W rezultacie możliwe jest obniżenie ryzyka zwyrodnienia kręgosłupa.

Nowy pokrowiec na krzesło biurowe

W sprzedaży można znaleźć również pokrowce na krzesła biurowe. Są to pokrowce wykonane z elastycznych tkanin w różnych kolorach i wzorach, dlatego mogą one nadać starszemu meblowi całkowicie nowy wygląd.

Pokrowce są polecane przede wszystkim na fotele skórzane, które są już zniszczone albo niewygodne, także na fotele tapicerowane, których tapicerka uległa uszkodzeniu i nie wygląda atrakcyjnie. Można dopasować je do krzeseł o różnych konstrukcjach.

Comments are closed.