Oświetlenie biura podkreśli piękno mebli

Oświetlenie biura podkreśli piękno mebli

Pamiętasz wizytę w biurze firmy, które zwróciło szczególnie twoją uwagę? Jest coś w niektórych wnętrzach, że nie możemy oderwać wzroku. Właśnie taki efekt chce uzyskać większość przedsiębiorców – chcą dysponować nowoczesnym, ładnym biurem, do którego klienci przychodzą z pozytywnym nastawieniem. Kluczem do tego jest dobrze skomponowany system oświetleniowy, który uwydatni to, co meble biurowe mają najpiękniejszego do zaoferowania.

Większość osób zajmujących się urządzaniem biur za bardzo skupia się na samych meblach. Oczywiście, że krzesła biurowe są niezwykle istotne, nie mówiąc już o ladach recepcyjnych, przy których obsługiwany jest klient. Tyle tylko, że nie można zapominać o oświetleniu, bo w ciemnym pomieszczeniu nawet najcudowniejsze meble będą wyglądać przeciętnie.

Meble do nowoczesnego wystroju biura

Jeśli chcemy osiągnąć efekt nowoczesności, powinniśmy kupić meble biurowe z elementami szklanymi. W szafkach mogą to być liczne, małe szybki, lada recepcyjna może mieć szklany blat, a zamiast drewnianych drzwi możemy zamontować szklane, jakie znamy z siedzib dużych korporacji. Później nie pozostaje nic innego, jak zamontować oświetlenie o zimnej barwie. Nie wystarczy jedna lampa, lecz rozłożone po całym biurze mniejsze punkty świetlne – dzięki temu światło będzie padać na meble pod różnym kątem, uwydatniając ich przestrzenność.

W przypadku, kiedy zależy nam na cieplejszym wystroju, bardziej rodzinnym, w grę wchodzą przede wszystkim drewniane meble biurowe. W tym przypadku zastosowanie oświetlenia zimnego nie będzie najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepsza będzie ciepła, czyli żółta barwa światła, która idealnie współgra z drewnianymi stołami czy krzesłami.

Meble z własnym systemem oświetlenia

oświetlenie biuraNie zapominajmy też o meblach z własnym systemem oświetlenia. Jest to stosowane przede wszystkim w dużych szafach i regałach na dokumenty. Zastosowanie listy oświetleniowej na każdej półce będzie fenomenalnym rozwiązaniem. Może i nie będzie to źródło światła dla całego biura, ale sprawi, że meble biurowe nabiorą niesamowitego, nowoczesnego wyglądu.