Polecane krzesła do biurka dla dziecka. Co warto wybrać?

Polecane krzesła do biurka dla dziecka. Co warto wybrać?

Dziecięcy kręgosłup jest szczególnie narażony na wykrzywienia. Właśnie dlatego rodzic powinien pamiętać o tym, aby zakupić dla swojej pociechy odpowiednie krzesełko dziecięce do biurka. Jak wybrać najlepszy mebel tego typu?

Gdy maluch zaczyna korzystać z biurka, warto poświęcić czas, aby wybrać dla niego właściwe krzesło biurowe dziecięce. W sprzedaży czeka mnóstwo modeli, ale powinniśmy pamiętać, że nie każdy z nich rzeczywiście będzie w stanie zapewnić maluchowi właściwy komfort i bezpieczeństwo podczas siedzenia przy biurku.

Dlaczego zakup właściwego krzesła dla dziecka jest tak ważny?

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma odpowiednio dobrane krzesło dziecięce. Błąd popełniony przy jego zakupie może bowiem powodować powstawanie i pogłębianie istniejących już wad kręgosłupa, a także może powodować obniżenie komfortu nauki, a tym samym pogorszenie wyników.

Właśnie dlatego dobre krzesło jest podstawą i nie powinno się na nim oszczędzać. To inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości.

Dobre krzesło dla dziecka – czyli jakie?

Aby dobrać odpowiedni fotel do biurka dla chłopca albo dla dziewczynki, trzeba w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę sylwetkę dziecka. Dobry fotel powinien być do niej dopasowany, aby siedzenie na nim było w pełni komfortowe.

Cechy dobrego krzesła dziecięcego:

  • wyprofilowane oparcie pasujące do krzywizny kręgosłupa
  • siedzisko o głębokości pozwalającej zgiąć nogi w kolanach pod kątem prostym
  • możliwość regulacji pozycji siedziska
  • podłokietniki, których pozycję można zmieniać
  • obrotowa podstawa z kółkami pasującymi do rodzaju podłogi
  • przyjemne w dotyku, przewiewne materiały obiciowe

Krzesło wyróżniające się tymi parametrami będzie mogło zapewnić maluchowi największy komfort podczas siedzenia przy biurku, a także chronić przed dolegliwościami ze strony kręgosłupa.

Krzesła dla chłopca i dziewczynki – szeroka gama wzorów do wyboru

Oczywiście, nie można zapominać o estetyce. Teraz w sprzedaży można znaleźć krzesełka do biurka dla dziewczynki oraz dla chłopca w wielu wariantach wzorniczych. Można zatem dopasować je specjalnie do gustu dziecka.

Jako krzesło obrotowe dziewczęce często wybierane są modele w nasyconych kolorach jak zielony, żółty, różowy. Są one również zdobione dziewczęcymi motywami, na przykład nadrukami ze zwierzątkami, księżniczkami. Z kolei chłopcy preferują krzesła w kolorach niebieskim, szarym, czarnym czy czerwonym z nadrukami samochodów.

Sprawdź też: Krzesła biurowe dla młodzieży

Comments are closed.