Tanie i wygodne krzesła biurowe obrotowe. Co kupić?

Tanie i wygodne krzesła biurowe obrotowe. Co kupić?

Wybór właściwych krzeseł biurowych ma kluczowe znaczenie zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i jego pracowników. Co warto wybrać?

Przy wyposażaniu biura konieczne jest wzięcie pod uwagę różnych czynników. Kluczowym z nich powinna być ergonomia, czyli stworzenie takich warunków do pracy, aby była ona komfortowa i bezpieczna dla pracowników. W przypadku stanowisk pracy przy biurku podstawa to właściwe krzesło biurowe.

Ergonomia stanowiska pracy to podstawa

Obowiązek stworzenia ergonomicznego stanowiska pracy dla każdego pracownika zakładają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy zapisane w przepisach. BHP wskazuje, że ważne jest również odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy siedzącej, na przykład przy komputerze, w obsłudze klienta czy przy pracy z różnymi urządzeniami i narzędziami.

Gdy pracownik nie będzie miał zapewnionego ergonomicznego stanowiska pracy, będzie on w wyższym stopniu narażony na pojawianie się dolegliwości bólowych ze strony pleców. To może prowadzić do większej absencji w pracy oraz gorszych wyników całej firmy.

Dobre krzesła biurowe – czyli jakie?

Przy tworzeniu ergonomicznego stanowiska pracy biurowej kluczowe znaczenie ma wybór właściwego krzesła. Powinno ono zapewniać kompletne podparcie dla kręgosłupa, aby zapobiegać dolegliwościom i wspierać wygodną pracę nawet przez cały dzień.

Dobre krzesło biurowe powinno charakteryzować się poniższymi cechami:

  • wyprofilowane oparcie w części lędźwiowej, a w przypadku zagłówka także w części szyjnej kręgosłupa
  • odpowiednia głębokość siedziska dostosowana do wzrostu użytkownika, aby wtedy, gdy jego plecy oparte są o oparcie, kolana były zgięte pod kątem 90 stopni
  • regulowane podłokietniki zapewniające komfortowe podparcie przy pracy
  • płynnie regulowana wysokość siedziska
  • obicie za pomocą tkaniny tapicerskiej, na przykład o splocie płóciennym, welurowym, z przewiewnej siateczki

Gdzie kupować tanie krzesła biurowe?

Aktualnie pracodawcy bez trudu mogą zakupić tanie krzesła biurowe spełniające wymogi ergonomii.

Na szczególną uwagę zasługują sklepy internetowe. W sieci można łatwo i szybko wyszukać oferty na krzesła biurowe, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz przystępnymi cenami.

Złożenie zamówienia na krzesła biurowe w internecie jest przy tym bardzo proste. Można zrobić to całkowicie online – bez konieczności osobistego udawania się do sklepu meblowego. Zamówione wyposażenie zostanie dostarczone bezpośrednio do firmy.

Comments are closed.