Wysokie krzesło biurowe – co wybrać dla wysokiej osoby?

Wysokie krzesło biurowe – co wybrać dla wysokiej osoby?

Wysokie osoby mogą mieć duże trudności z dobraniem odpowiedniego krzesła biurowego. Jak wybrać taki mebel, który będzie dopasowany do osoby mającej wysoki wzrost?

Większość dostępnych w sprzedaży foteli biurowych jest dopasowanych do średniego wzrostu osoby mającej od około 170 do 180 cm. Wobec tego ani niższe, ani wyższe osoby często nie mogą właściwie dopasować mebli biurowych do swojej sylwetki. Właśnie dlatego producenci oferują obecnie specjalne krzesła przeznaczone dla niższych i wyższych użytkowników.

Fotel dla wysokiej osoby – czyli jaki?

Dla wysokiej osoby standardowy fotel biurowy może mieć za krótkie oparcie, za mało głębokie siedzisko, a także będzie zbyt niski, aby ustawić nogi z kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni.  Gdy zatem zauważasz takie objawy, oznacza to, że obecnie używane przez Ciebie krzesło jest za małe.

Odpowiednie krzesło biurowe dla wysokiej osoby powinno zatem charakteryzować się specjalną budową, aby odzwierciedlać sylwetkę osób o ponadprzeciętnym wzroście.

Cechy krzesła dla wysokiej osoby:

  • wysokie oparcie z odpowiednio położonym wcięciem na część lędźwiową kręgosłupa albo regulowanym wcięciem
  • większa głębokość siedziska, aby siedząca na nim osoba mogła jednocześnie oprzeć plecy o oparcie i zgiąć nogi pod kątem 90 stopni
  • odpowiednia regulacja wysokości siedziska dopasowana do wzrostu
  • podłokietniki pod ręce z regulacją, aby dopasować je do użytkownika

Taka budowa powoduje, że fotel może zapewnić właściwy komfort użytkowania także w przypadku tych osób, które mają wzrost wyższy niż inni.

Gdzie można kupować fotele dla wysokich osób?

Niestety, w popularnych sklepach oferujących meble często nie znajdziemy krzeseł biurowych przeznaczonych specjalnie dla osób z wyższym wzrostem. Gdzie zatem można je zakupić?

Przede wszystkim fotele dla wysokich osób można znaleźć w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyposażenia biur. Mogą one zaoferować meble przeznaczone zarówno dla osób niższych, jak i wyższych. Są one dostępne w wielu wariantach wzorniczych, dlatego można dopasować je specjalnie do aranżacji wnętrza.

Zamówienia na ergonomiczne krzesła dla osób wysokich można obecnie złożyć również w internecie. To najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ wtedy zakupiony produkt może być doręczony bezpośrednio do klienta. Niektóre sklepy oferują także darmowe zwroty – wtedy produkt można oddać, gdy okaże się, że jednak nie będzie on właściwie pasować do sylwetki.

Comments are closed.